ČSOB

O spoločnosti

ČSOB patrí medzi medzi najväčšie a najsilnejšie univerzálne banky na slovenskom trhu. Jej história sa datuje od roku 1964. Fungovala vtedy ako jediná banka, ktorá zabezpečovala financovanie zahraničného obchodu. V roku 1999 jej akcie odkúpila belgická banka KBC Bank, ktorá patrí do finančnej skupiny KBC Group N.V. a ČSOB sa stala súčasťou jednej z najväčších a najsilnejších finančných skupín v Európe.

V ďalších rokoch rozšírila svoje bankové služby a v roku 2006 spojila všetky svoje dcérske spoločnosti pod jednu strechu s názvom ČSOB Finančná skupina. Jej súčasťou sú: ČSOB Banka, ČSOB Poisťovňa, ČSOB stavebná sporiteľňa, ČSOB Leasing, ČSOB Asset Management, ČSOB d.s.s. a ČSOB Factoring. V roku 2008 sa ČSOB na Slovensku osamostatnila od ČSOB Praha a stala sa novou akciovou spoločnosťou.

ČSOB sa pýši mnohými významnými cenami, medzi ktoré patria ocenenia za Najlepšiu banku od Global Finance, je držiteľom niekoľkých Zlatých klincov a Zlatej mince. Bola vybraná za Office roka v roku 2018 a v roku 2020 získala 2. miesto v kategórii Banka roka. ČSOB Privátne bankovníctvo je držiteľom viacerých prvenstiev v rôznych kategóriách v rámci Euromoney Private Banking & Wealth Management Survey. Značka ČSOB sa zaradila medzi najsilnejšie značky na Slovensku.

ČSOB nie je iba spoľahlivým partnerom vo veciach finančných pre svojich klientov, ale aj vo veciach spoločenských. ČSOB sa vo februári 2010 oficiálne pripojila k medzinárodnej iniciatíve UN Global Compact vyznávajúcej desať princípov v oblastiach – ľudské práva, pracovné štandardy, životné prostredie a boj proti korupcii. Filozofiou ČSOB je znížiť vplyv ľudských činnosti na životné prostredie a ich cieľom je zavedenie integrovaného systému riadenia ochrany životného prostredia a efektívneho využívania energií.

ČSOB patrí medzi najväčšie a najsilnejšie univerzálne banky a má 125 pobočiek a 150 bankomatov. Jej hlavné sídlo je v Bratislave. Zamestnáva približne 3000 zamestnancov a v prvom polroku 2021 dosiahla čistý zisk 36,1 milióna € .

ČSOB ponúka svojim retailovým a korporátnym klientom široké portfólio služieb a produktov, medzi ktorými nechýbajú hypotéky, spotrebné úvery, sporiace a investičné produkty, bežné účty, ale i poistenie, stavebné sporenie, lízing či faktoring. Okrem kompletnej ponuky bankových produktov vyniká aj vďaka uplatňovaniu bankopoistného konceptu. 

Sporenie a investovanie

Sporenie

ČSOB ponúka 3 hlavné sporiace produkty a ich podprodukty. Sú to Stavebné sporenie, Sporiaci účet a Termínovaný vklad. Viaceré možnosti nastavenia výšky vkladov a dĺžky sporenia.  Výhodné úrokové sadzby a možnosť získania štátnej prémie. Inteligentné sporenie automaticky prevedie zostatok z bežného účtu na sporenie.

Produkt Úrok
Depozit
úrok do 0,11 % ročne
Štandard
vklad od 15 € mesačne
Sloník
sporenie pre dieťa
Termínovaný vklad
úrok do 0,10 % ročne

Stavebné Sporenie

Produkt Úrok
Profit Maxi pre dospelých
úrok 1,0 % ročne
Profit Maxi pre neplnoletýc
štátna prémia maximálne 70 €

Investovanie

ČSOB ponúka svojim klientom, neskúseným ale aj skúseným investorom široké portfólio investičných produktov. Minimálne mesačné platby od 15 €. Klienti môžu zhodnotiť svoje finančné prostriedky investovaním do fondov, dlhopisov či akcií s rôznou mierou rizika a výšky výnosov. Klienti majú možnosť aktívne obchodovať na burze cenných papierov.

Účty a karty

Osobný účet 

ČSOB momentálne ponúka 5 typov účtov. Účet Smart je digitálny účet zadarmo a bez podmienok, za účty Pohoda a Extra Pohoda klient zaplatí poplatok od 0 € do 12 € na základe splnených podmienok ako výška mesačného príjmu na účet a počet vykonaných transakcií. ČSOB ponúka účty aj pre mladistvých klientov a to Detský účet Sloník a Študentský účet Fun.   

Účet Poplatky
Smart účet
0 EUR / mesiac
Účet Pohoda
0 / 3 / 6 EUR / mesiac
Účet Extra Pohoda
0 / 6 / 12 EUR / mesiac
Detský účet Sloník
od 0 do 15 rokov, 0 / 3 EUR / mesiac
Študentský účet Fun
od 18 do 28 rokov, 0 / 3 EUR / mesiac

Pôžičky a hypotéky

Pôžičky 

Klienti ČSOB si môžu vybrať z niekoľkých možností úverových produktov na bývanie a spotrebný tovar, refinancovanie a 3 druhy lízingov na financovanie vozidla. Úver na bývanie až do výšky 35 000 €. Poplatok za vybavenie úveru 35 €, bez dokladovania účelu a zníženie úrokovej sadzby pri splnení podmienok. Poistenie úveru samozrejmosťou. Basic, Standard a Gold kreditná karta s rôznymi výhodami.

Pôžička Úrok
Stavebný úver na bývanie a rekonštrukciu
od 3,90 % ročne, 35 000 EUR
Spotrebný úver
od 5,5 % ročne, od 600 do 25 000 EUR
Kreditná karta
od 150 EUR do 15 000 EUR
Refinancovanie úveru
do 25 000 EUR
Povolené prečerpanie
od 150 EUR do 6 000 EUR
Lízing
na nové, jazdené autá a operatívny lízing

Hypotéky

ČSOB ponúka hypotéku s výhodnou úrokovou sadzbou už od 0,89 % ročne a s možnosťou výberu nehnuteľnosti do 6 mesiacov od spracovania úveru. Mimoriadne splátky bez poplatku. Vybavenie hypotéky online a bez poplatku. Pokrytie úveru poistením proti nečakaným udalostiam. ČSOB ponúka hypotéku aj na developerské projekty.

Produkt Úrok
Hypotéka
od 0,89 % ročne
Refinancovanie hypotéky
od 0,89 % ročne
Hypotéka na developerské projekty
splatnosť do 30 rokov

Poistenie

ČSOB má v ponuke niekoľko druhov poistení. Klienti majú možnosť vybrať si životné a úrazové poistenie pre seba a svoju rodinu, poistenie úveru a pravidelných výdavkov, PZP a pripoistenia k PZP. Taktiež banka ponúka cestovné poistenie s asistenčnými službami a poistenie nehnuteľnosti, ktoré ponúka s hypotekárnym úverom.