Raiffeisen Banka

O spoločnosti

V novembri roku 2012 otvorila Raiffeisen banka svoje prvé pobočky na Slovensku. Raiffeisen banka sa tak stala popri Tatra banke, ktorá začala svoju činnosť v roku 1991, a banke ZUNO uvedenej na trh koncom roka 2010, treťou bankou na Slovensku v rámci skupiny Raiffeisen Banking Group.

Raiffeisen banka bola už od svojho počiatku v 19. storočí bankou pre ľudí. Vznikla z potreby obyčajných ľudí a tak aby rástla so svojím okolím. Raiffeisen banka na Slovensku sa teda opiera o vyše 130-ročnú tradíciu v poskytovaní bankových služieb najsilnejšej rakúskej bankovej skupiny RBI Group a orientuje sa na potreby svojich klientov. 

Hlavnou ideou Raiffeisen banky je spokojnosť klientov, jednoduchosť, transparentnosť a poskytovanie bankových služieb so žiadnymi alebo s čo najnižšími poplatkami. V súčasnosti môžu klienti využívať 49 pobočiek a 356 bankomatov Raiffeisen banky na Slovensku.

Medzi hlavné produkty, ktoré Raiffeisen banka na Slovensku poskytuje sú osobný účet, pôžička so systémom odmeňovania a sporenie.

Sporenie a investovanie

Sporenie

Klienti Raiffeisen banky si môžu sporiť svoje peniaze v Kasičke, ktorá je súčasťou Parádneho účtu a nie je určená žiadna výška vkladov a výberov a na Viazanom vklade s viazanosťou na 1,2 alebo 3 roky. Úroková sadzba je garantovaná počas celého sporenia. Vedenie Viazaného vkladu je bez poplatku.

Produkt Podrobnosti
Kasička
úrok 0,05% ročne
Viazaný vklad
úrok 0,10% až 0,20% ročne
Dôchodkové sporenie
II. pilier a III. pilier

Investovanie

Raiffeisen banka na Slovensku aktuálne neponúka žiadne investičné produkty.

Účty a karty

Osobný účet 

Klienti Raiffeisen banky majú na výber z 2 možností osobného účtu. Štandardný Osobný účet je bez poplatku a ponúka základné bankové služby. Parádny účet je spoplatnený poplatkom 5,50 € mesačne. Pri splnení podmienok sa mesačný poplatok buď znižuje alebo bude účet bez mesačného poplatku. Klienti môžu vyberať hotovosť aj z bankomatov Tatra banky bez poplatkov. Možnosť výberu dizajnu platobnej karty. rokov. SPOROžíro a SPOROžíro senior sú základné účty s malým mesačným poplatkom. 

Účet Poplatky
Osobný účet
0 EUR / mesiac
Parádny účet
0 EUR, 2,75 EUR alebo 5,50 EUR / mesiac (podľa nastavenia účtu a služieb)

Pôžičky a hypotéky

Pôžičky 

V Raiffeisen banke si klienti môžu vybrať z ponuky iba Parádnu pôžičku, ktorú môžu použiť na čokoľvek. Poskytnutie pôžičky, jej predčasné splatenie a zmeny sú bezplatné. Schválenie pôžičky je takmer okamžité a pri dôkladnom platení splátok Raiffeisen banka prevedie na účet každý rok odmenu. Pôžička do 30 000 EUR je bez dokladovania účelu.

Pôžička Úrok
Parádna pôžička
od 6,9% do 14,80% ročne
Rezerva
do 50 EUR je úrok 0,01% ročne, nad 50 EUR je úrok 19,90% ročne
Úroková sadzba: od 8,90% do 14,81% ročne

Hypotéky

Raiffeisen banka na Slovensku aktuálne neponúka žiadne hypotekárne úvery.

Poistenie

Raiffeisen banka na Slovensku aktuálne neponúka žiadne poistné produkty.