Slovenská Sporiteľňa

O spoločnosti

Slovenská sporiteľňa je našou najstaršou sporiteľňou na Slovensku. Korene Slovenskej sporiteľne siahajú až do 19. storočia. Filiálky sporiteľne fungovali už od roku 1824 v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici a Levoči. Filiálky boli neskôr nahradené samotnými sporiteľňami a v roku 1923 bola založená Mestská sporiteľňa v Bratislave.

V roku 1953 sa stala sporiteľňa súčasťou Československej štátnej sporiteľne.. Od roku 1969 začala pôsobiť ako samostatná zložka – Slovenská štátna sporiteľňa, š. p. ú.  V roku 1990 získala sporiteľňa univerzálnu bankovú licenciu a v roku 1994 začala pôsobiť pod obchodným menom Slovenská sporiteľňa, akciová spoločnosť. Od roku 2001 je členom silnej finančnej skupiny Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG.

Slovenská sporiteľňa získala počas svojho pôsobenia množstvo ocenení. Niekoľkokrát po sebe sa pýši titulom Najlepšia banka na Slovensku a Naj zamestnávateľ roka. Magazín TREND jej udelil niekoľkokrát ocenenie TREND TOP Banka roka a od prestížneho britského magazínu The Banker je 6-krát titulovaná ako Banka roka. Taktiež získala Cenu inakosti a a bola ocenená magazínom Global Finance za výnimočné líderstvo počas krázy.

Slovenská sporiteľňa podporuje rozvoj športových a kultúrnych podujatí na Slovensku, podporuje vzdelanie mladých študentov a svojim zamestnancom ponúka mnohé zamestnanecké benefity a zľavy. Je taktiež podporovateľom projektov ochrany životného prostredia a ochrany zvierat. Vo svojich pobočkách minimalizuje papierový odpad, podporuje digitálne platby a v lete 2021 prešla na kompostovateľné bankomatové karty.

Slovenská sporiteľňa je dlhodobo najväčšou bankou na Slovensku a v roku 2021 dosiahla čistý zisk po zdanení 91,2 milióna €. Má 3730 zamestnancov, vydala 1,5 milióna platobných kariet, jej služby využíva 2.4 milióna klientov a prevádzkuje 746 bankomatov na Slovensku. Svoje služby poskytuje v 292 pobočkách na Slovensku a prevádzkuje 17 firemných centier.

Slovenská sporiteľňa je v súčasnosti najväčšia komerčná banka na Slovensku a svojim klientom ponúka širokú škálu produktov ako tradičných bežných účtov, firemné účty, rôzne typy vkladných knižiek, termínovaných a investičných vkladov, služieb platobného styku, hypotekárnych úverov a moderných služieb elektronického bankovníctva.

Sporenie a investovanie

Sporenie

Slovenská sporiteľňa ponúka 3 druhy sporenia pre rôzne účely a to na rezervu, pre radosť a termínovaný vklad s viazanosťou.  Sporenie bez poplatkov, možnosť rôznej výšky vkladov, neočakávané výbery a sporenie od 10 € mesačne. 

Produkt Úrok
Sporenie na rezervu
od 0,01 % do 0,05 % ročne
Sporenie pre radosť
od 0,11 % ročne
Termínovaný vklad
0,11 % ročne, minimálny vklad 500 €

Investovanie

Slovenská sporiteľna ponúka svojim klientov niekoľko investičných produktov a to od pravidelného investičného sporenia bez poplatkov a od 20 € mesačne, cez jednorazové investície, investovanie do akcií, fondov a dlhopisov pre náročnejších a skúsenejších investorov. 

Účty a karty

Osobný účet 

Slovenská sporiteľňa ponúka momentálne 7 druhov osobných účtov. Osobný účet a Osobný účet Exclusive sú určené pre každého a ponúkajú rôzne benefity. Sú spoplatnené mesačným poplatkom. Osobné účty Junior, Mladý a Študent sú určené pre vekovú kategóriu klientov od 8 do 28 rokov. SPOROžíro a SPOROžíro senior sú základné účty s malým mesačným poplatkom. 

Účet Poplatky
Osobný účet
5,90 EUR / mesiac
Osobný účet Exclusive
8,90 EUR / mesiac
Osobný účet Junior
od 8 do 15 rokov a zadarmo
Osobný účet Mladý
od 15 do 28 rokov, 2 EUR / mesiac
Osobný účet Študent
od 15 do 26 rokov a zadarmo
SPOROžíro
2,50 EUR / mesiac
SPOROžíro senior
len pre dôchodcov, 1 EUR / mesiac

Pôžičky a hypotéky

Pôžičky 

Slovenská sporiteľňa ponúka niekoľko úverových produktov pre svojich klientov. Pôžička sa dá vybaviť aj online cez aplikáciu George bez nutnosti návštevy pobočky. Predčasné splatenie, mimoriadne splátky a poistenie sú samozrejmosťou. Pôžičky sa poskytujú do maximálnej výšky 35 000 €. 

Pôžička Úrok
Moderná pôžička
od 5,9% ročne
Povolené prečerpanie
od 50 do 5000 EUR
Štedrá karta
od 300 do 3000 EUR
Pôžička na čokoľvek pre vysokoškolákov
od 4,49% ročne
Pôžička na refinancovanie
od 4,99 % do max. 8,99 % ročne
Pôžička na auto
5,99 % ročne
Úroková sadzba: od 5,99%

Hypotéky

Slovenská sporiteľňa ponúka na výber z 3 hypotekárnych úverov. V ponuke je možnosť vybrať si 1,3,5,10 až 15 ročnú úrokovú fixáciu, úver je od 0.79 % ročne pri 1-ročnej fixácii. Možnosť mimoriadnych splátok bez poplatkov. Možnosť poistenia. 

Produkt Úrok
Hypotéka bez prekážok
od 0,79 % ročne
Refinancovanie hypotéky
od 0,79 % ročne

Poistenie

Klient Slovenskej sporiteľne si môže vybrať zo širokého portfólia poistení pre rôzne účely. Samozrejmosťou sú poistenia úveru a nehnuteľnosti, z osobných poistení ponúka sporiteľňa životné, pohrebné a osobnú poistku. Taktiež ponúka poistenie domácnosti, PZP a poistenie karty a osobných vecí.