Tatra Banka

O spoločnosti

Pôvodná Tatra banka vznikla už koncom 19. storočia. Súčasná Tatra banka vznikla z predvojnovej verzie Tatra banky a rozbehla svoju činnosť v decembri roku 1991 ako prvá súkromná banka na Slovensku. Jej prvá pobočka bola pobočka na Vajanského nábreží v Bratislave. V roku 1994 začala Tatra banka vydávať nielen svoje vlastné platobné karty (TATRA karty), ale aj medzinárodné platobné karty VISA.

V roku 1998 Tatra banka ako prvá banka na Slovensku zaviedla internetové bankovníctvo. Banka v roku 1999 zaviedla služby DIALOG, ktorá umožňuje vykonávať platobné transakcie cez telefón. V roku 2006 prišla Tatra banka s jedinečným nápadom. Vytvorila nové typy pobočky s názvom Bank+Coffee, čím spojila svoju pobočku s kaviarňou. Tatra banka je dcérskou spoločnosťou skupiny Raiffeisen Banking Group a členom RZB Group.

Tatra banka je držiteľom viac ako 130 ocenení od 30 vyhlasovateľov. Renomovaný časopis Global Finance ocenil Tatra banku ako najlepšiu digitálnu banku za rok 2020 spomedzi 300 prihlásených bánk z celého sveta. Taktiež sa stala Najlepšou bankou na Slovensku podľa Euromoney, The Banker a Finance News Europe. Od TRENDu bola niekoľkokrát ocenená ako Banka roka.

Tatra banka v rámci svojich sponzoringových aktivít a rovnako tak grantových programov a spolupráci vlastnej nadácie (Nadácie Tatra banky) podporuje oblasti s veľkým množstvom talentu, nadania, intelektu a inovatívnosti. Venuje sa podpore slovenskej umeleckej tvorby, dizajnu, vysokoškolského a stredoškolského vzdelávania a v poslednom období aj vzdelávaniu a rozvoju v oblasti digitálnych technológií. Od svojho vzniku Nadácia Tatra banky podporila 4017 projektov vo výške 9 miliónov €.

V súčasnosti má Tatra banka celkovo 163 pobočiek a 320 bankomatov po celom Slovensku, zamestnáva okolo 3 500 zamestnancov a jej hlavné sídlo sa nachádza v Bratislave na Hodžovom námestí. Za prvý polrok 2021 dosiahla Tatra banka čistý zisk 69 miliónov €.

Tatra banka patrí medzi najväčšie a najspoľahlivejšie banky na Slovensku.  Je najodporúčanejšou bankou na Slovensku a svoje renomé zakladá na digitálnych inováciách a profesionálnemu prístupu ku klientovi. Klienti si môžu vybrať zo širokého portfólia finančných služieb, od osobných cez firemné účty, bezúčelového úveru alebo úveru na bývanie, sporenie, investovanie a dôchodkové sporenie.

Sporenie a investovanie

Sporenie

V Tatra banke si klienti môžu vybrať vkladové a investičné sporiace produkty. V ponuke sú možnosti pravidelného zhodnocovania úspor aj v nižších sumách. Sporenie pri každej platbe kartou, mimoriadne platby aj ich pozastavenie, pri termínovaných vkladoch výška úroku závisí od výšky  vkladu a dĺžky viazanosti.

Produkt Podrobnosti
Investičné sporenie
výnos 3,00 % ročne
Sporenie k účtu
bez poplatku až 15 sporení k účtu
Termínovaný vklad
meny, v ktorej sa môže viesť účet: EUR, USD, CHF, GBP alebo CZK

Investovanie

Investičné produkty Tatra banky sú určené začínajúcim a aj skúseným investorom. Banka ponúka bezpečné produkty s pevným výnosom a ochranou pred infláciou, ako aj dynamické produkty ponúkajúce vyšší potenciál zhodnotenia. Klienti môžu investovať do konzervatívnych, vyvážených a dynamických podielových fondov, cenných papierov a akcií.

Účty a karty

Osobný účet 

Tatra banka ponúka založenie osobného účtu pre bežných užívateľov, deti a študentov s rozličnými balíkmi služieb a mesačnými poplatkami. Online otvorenie účtu je na 12 mesiacov bez mesačného poplatku, zľava z mesačných poplatkov po splnení podmienok, otvorenie účtu bez poplatku a digitálne bankomatová karta dostupná okamžite k využívaniu.

Účet Poplatky
Bežný účet Tatra Personal
7 EUR / mesiac
Študentský účet (od 15 rokov do 26 rokov)
0 EUR / mesiac
Detský účet - (od 0 do 15 rokov)
0 EUR / mesiac

Pôžičky a hypotéky

Pôžičky

Tatra banka má v ponuke 3 úverové produkty, 3 kreditné karty a to Visa štandard, zlatá a Platinum a voliteľné prečerpanie. Zníženie úrokovej sadzby pri použití bezúčelového úveru na energeticky efektívne produkty. Nemenná úroková sadzba počas celej lehoty. Možnosť poistenia schopnosti splácať úver. Výška úveru od 500 € do 30 000 €.

Pôžička Úrok
Bezúčelový úver
od 5,99% ročne
Refinančný úver
od 4,99 % do 8,99 % ročne
Na splátky
od 1 % ročne, od 100 € do 2 000 €
Úroková sadzba: od 4,99 %
Produkt Podmienky
Kreditné karty
úrok od 10,9 % do 18,8 % ročne, od 400 € a vyššie
Voliteľné prečerpanie
do 3 500 EUR

Hypotéky

Tatra banka momentálne ponúka 3 hypotekárne úvery. Úver až do 90 % hodnoty zabezpečenia, financovanie úveru už od kúpy stavebného pozemku, poistenie schopnosti splácať hypotekárny úver a sadzba od 0,85 % ročne pri 3-ročnej fixácii.

Produkt Úrok
Hypotéka
od 0,85 % ročne
Americká hypotéka
od 0,85 % ročne
Refinančná hypotéka
od 0,85 % ročne

Poistenie

Tatra banka ponúka poistenie pre ochranu svojich klientov a ich majetku prostredníctvom životného a cestovného poistenia. Poistenia splácania hypotéky a úveru ponúka klientom ochranu pred neočakávanými životnými problémami a straty príjmu a tým schopnosti splácať úver. Kyber poistenie je poistenie pre prípad zneužitia karty, sporu s e-shopom či kyberšikany.