VÚB - Všeobecná úverová banka

O spoločnosti

Všeobecná úverová banka – VÚB začala písať svoju históriu dňa 1. januára 1990 a to vyčlenením komerčných aktivít pre firemných klientov na území SR a to odčlenením sa zo Štátnej banky československej ako štátny peňažný ústav. V roku 1992 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť patriacu pod Fond národného majetku SR.

Skutočný prelom pre činnosť banky však prišiel až s procesom privatizácie, keď koncom roku 2001 získala väčšinový podiel vo VÚB talianska banková skupina IntesaBci (v súčasnosti Intesa Sanpaolo). Zaujímavosťou je súčasné logo VÚB banky v oranžovom štvorci, kde sa nachádzajú tri oblúky symbolizujúce rímsky akvadukt, ktoré predstavujú šírenie pokroku a prosperity. Zároveň je to symbol príslušnosti ku talianskej skupine Intesa Sanpaolo.

VÚB je držiteľom niekoľkých ocenení za svoje produkty a služby. V roku 2009 získal Flexiúčet ocenenie Zlatej mince ako najlepší bankový účet a v tom istom roku získala titul Banka roka od britského magazínu The Banker. Je tiež držiteľom ocenenia Najlepšia banka na Slovensku od magazínu EMEA Finance, v roku 2013 sa stala Národným šampiónom European Business Awards v oblasti spoločenskej zodpovednosti a v roku 2014 získala ocenenie za Najlepšie služby privátneho bankovníctva na Slovensku od magazínu Global Finance.

Nadácia VÚB, ktoré je na Slovensku svojím záberom a šírkou podpory jediná svojho druhu, sa zameriava na zelené projekty, podporuje mladých ľudí, vzdelanie, kultúru a charitu. Za 18 rokov svojej činnosti podporila 1561 projektov a rozdelila 11,5 miliónov €. 

VÚB je na Slovensku s počtom 1, 2 milióna klientov druhá najväčšia banka na Slovensku a jej služby klienti môžu využiť na 209 pobočkách po celom Slovensku. Banka má zriadených viac ako 500 bankomatov. Svoje služby poskytuje prostredníctvom širokej siete obchodných miest, ktorá zahŕňa 153 retailových pobočiek, 8 Magnifica centier a 32 firemných pobočiek. VÚB banka okrem toho prevádzkuje 11 hypotekárnych centier. V prvom polroku 2021 dosiahla čistý zisk 60,9 milióna €.

VÚB je druhá najväčšia a jediná univerzálna banka s licenciou na poskytovanie plného rozsahu bankových služieb obyvateľstvu, firemným a inštitucionálnym klientom. Klienti si môžu vybrať hypotekárne a spotrebné úvery, depozitné a platobné produkty a služby a firemné bankovníctvo. Prostredníctvom dcérskych a pridružených spoločností VÚB klientom ponúka aj služby v oblasti lízingu, dôchodkového sporenia a ponuky poistných produktov.

Sporenie a investovanie

Sporenie

VÚB ponúka široký výber sporiacich a vkladových produktov so zvýhodnenou úrokovou sadzbou a s niekoľkými možnosťami sporenia na základe požiadaviek klientov. Vklady od 20 €. Flexibilné vklady a výbery, automatické zaokrúhľovanie platieb kartou a jednoduché možnosti denného sporenia.

Produkt Úrok
Sporiaci účet
0,10% ročne
Sporiaci účet k Hypotéke
0,20% ročne
Sporiaci účet pre Juniorov
0,20% ročne
Sporiaci účet pre Seniorov
0,10% ročne
Flexisporenie
0,10% ročne
Dôchodkové sporenie
II. Piler VÚB Generali DSS
Termínovaný vklad Podrobnosti
Kombiprodukt
úrok 2,50% ročne
Termínovaný vklad
úrok 2,00% ročne
Termínované vklady v mene USD a GBP
minimálny vklad 50 GBP, 100 USD alebo 2 500 CZK
Flexivklad extra
možnosť vybrať 20% z rezervy

Investovanie

VÚB ponúka niekoľko možností zhodnotenia peňazí pre svojich klientov. V ponuke má široký výber produktov vhodných pre skúsených a j neskúsených investorov s výhodnými a zaujímavými výnosmi a bezplatné finančné poradenstvo. Klienti môžu investovať svoje peniaze do podielových fondov Eurizon SK a Capital a do cenných papierov.

Účty a karty

Osobný účet 

VÚB ponúka 6 druhov flexibilných účtov podľa účelu využitia a vekovej kategórie. Účet je možné otvoriť online, za aktívne využívanie sa uplatňujú zľavy z mesačných poplatkov a za presun účtu z inej banky neplatíte.

Účet Poplatky
VÚB Účet
6 EUR / mesiac
VÚB Účet Magnifica
9 EUR / mesiac
Moderný FEJM účet pre mladých
od 15 rokov, 0 EUR / mesiac
Účet pre juniorov
od 0 do 15 rokov, 0 EUR / mesiac
Študentský účet
pre študentov do 30 rokov, 0 EUR / mesiac
Senior konto
0,95 EUR / mesiac

Pôžičky a hypotéky

Pôžičky 

VÚB ponúka momentálne svojim klientom 3 úverové produkty a to aj bez dokladovania účelu a do výšky 30 000 €, lízing, 3 druhy kreditných kárt a nákup na splátky cez Quatro. Za vybavenie pôžičky a mimoriadne splátky sa platí poplatok, poistenie k úveru je samozrejmosťou.

Úroková sadzba: od 5.9%
Produkt Podrobnosti
Povolené prečerpanie
od 5,9% ročne
Kreditná karta
od 3,9 % ročne
Lízing
finančný a operatívny lízing, QuatroCar
Nákup na splátky
od 100 € do 10 000 €

Hypotéky

VÚB ponúka svojim klientom niekoľko druhov hypoték s výhodnou úrokovou sadzbou už od 0,89 % ročne a to až na 90 % z hodnoty založenej nehnuteľnosti. Na výber sú krátke i dlhé doby fixácie úrokov až na 10 rokov. Daňový bonus pre mladých do 35 rokov. Poistenie úveru, nehnuteľnosti alebo domácnosti priamo v rámci úverovej zmluvy.

Produkt Úrok
Hypotéka na bývanie
od 0,89% ročne
Hypotéka pre mladých
od 0,89% ročne
Refinancovanie hypotéky
od 0,89% ročne
Bezúčelová hypotéka
od 0,89% ročne
Developerské projekty

Poistenie

VÚB tiež ponúka široký výber poistných produktov ako životné poistenie, poistenie auta a majetku, cestovné poistenie a poistenie produktov.  PZP je v ponuke aj s asistenčnými službami a poistenie schopnosti splácať úver chráni pred nepredvídateľnými životnými situáciami ako smrť, úraz či strata zamestnania.