Čo je N26 a ako začať: Naša recenzia a skúsenosti

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Hľadáte niečo čo by vám sprehľadnilo vaše financie (osobné alebo firemné), či už doma alebo aj na cestách v zahraničí? Po Wise a Revolute vám prinášame ďalšiu neobanku – N26.

N26 je mobilná banka, ktorá vám splní vaše bankové požiadavky, či už ste freelancer a potrebujete prijímať platby z iných krajín, ak hľadáte výhodné medzinárodné transakcie kvôli rodine a kamarátom, alebo aj ak potrebujete rýchle mobilné platby či poistenie. 

Ale pozor, N26 v niektorých oblastiach seriózne zaostáva za konkurenciou.

V tomto článku sa detailnejšie pozrieme na N26, čo ponúka a čo N26 robí dobre ale aj na čomešte musia zapracovať.

V krátkosti o N26 a ich minulosti

Ako mnoho iných neobánk, aj N26 vznikla s víziou zmeniť zaužívaný spôsob bankovníctva k jednoduchšiemu spôsobu narábania s peniazmi.

Od vzniku v 2013 v Nemecku sa N26 postupne rozrastala a momentálne má okolo 1500 zamestnancov 80 národností v rôznych svetových mestách. Spoločnosť založili Valentin Stalf a Maximilian Tayenthal s cieľom zjednodušiť a sprehľadniť bankovníctvo pre milióny ľudí na celom svete. 

V roku 2015 boli uvedené na trh ich prvé produkty, bezplatné bankové účty a karty v Nemecku a Rakúsku. Postupne sa firma rozrastala a každý rok zabezpečila a posilnila svoj spôsob fungovania.

N26 funguje s plnou európskou bankovou licenciou od roku 2016, a v roku 2019 N26 dosiahli valuáciu v hodnote 3,5 miliardy dolárov. V roku 2021 prekročila hranicu 7 miliónov zákazníkov.

Napriek tomu že sa N26 rozrástla do mnoho kútov sveta, môžeme v budúcnosti očakávať väčšie zameranie na európsky trh – N26 v Januári 2022 zrušili operácie v USA a pre amerických zákazníkov.

Zakladatelia N26

Ako funguje N26?

Ako to už býva s neobankami zvykom, aj s N26 môžete svoje peniaze spravovať prostredníctvom svojho smartfónu odkiaľkoľvek a kedykoľvek chcete.

Kedže N26 je online banka, kamennej pobočky sa nedočkáte, ale na druhej strane budete prekvapený množstvom e-služieb, ktoré vám umožnia ľahšie manažovanie peňazí.

N26 ponúka 4 typy osobných účtov a 4 typy business účtov. Tieto účty sa odlišujú cenou za vedenie a funkciami, s cenovým rozsahom od 0 EUR po 16,90 EUR za mesiac.

Aké rôzne typy účtov N26 ponúka?

Na rozdiel od Wise (ktorý ponúka iba dva typy účtov, osobné a business), N26 ponúka tri iné typy, ktoré sa líšia funkciami (čiže podobný model ako napríklad Revolut). Osobné typy účtov sú:

 • N26 Standard
 • N26 Smart
 • N26 You
 • N26 Metal


N26 rozdeľuje funkcie do odlišných kategórií, ktoré sú následne sprístupnené alebo zakázané zákazníkom podľa toho, aký typ účtu majú. Tieto kategorie sú:

 • Cena za vedenie účtu
 • Vaša Mastercard karta a čo s ňou dokážete
 • Váš účet a jeho limitácie
 • Vaše cestovné poistenie
 • Poistenie pre váš životný štýl
 • Extra funkcie
 • Podpora 
 • Bezpečnosť

Pre business zákazníkov, N26 ponúka nasledovné typy účtov:

 • Business Standard
 • Business Smart
 • Business You
 • Business Metal

Rozdiel medzi business účtami je takisto v hore uvedených kategóriách. V sekcii Funkcie sa detailne pozrieme na všetky rozdiely medzi účtami. 

Aké typy kariet ponúka N26?

Ku každému N26 účtu získate virtuálnu kartu. Možnosť získať fyzickú kartu nebudete mať pri účtoch bez mesačných poplatkov – N26 Standard a Business Standard. Ak si však zákazníci týchto účtov želajú objednať fyzickú kartu, N26 si účtuje jednorazový poplatok vo výške 10 EUR.

V prípade iných účtov, začnime najprv s osobnými:

 • N26 Smart má na výber karty v piatich možných farbách 
 • N26 Metal má zase na výber z troch 18-gramových kovových kariet v troch farbách

V prípade business účtov:

 • N26 Business Smart – 5 farieb
 • N26 Business You – 5 farieb
 • N26 Business Metal  – 18-gramová kovová karta a na výber sú 3 farby

N26 Mastercard karta vs Maestro karta: aký je rozdiel?

Obyvatelia Nemecka, Holandska a Rakúska si môžu objednať kartu Maestro, ktorá bude sprevádzať ich hlavnú debetnú kartu Mastercard. Aký je rozdiel medzi hlavou kartou Mastercard a kartou Maestro?

Debetné karty Maestro a karty Mastercard sú vydávané spoločnosťou Mastercard, takže je ľahké si ich zmýliť. Kľúčový rozdiel je v tom, že Maestro je k dispozícii iba ako debetná karta, zatiaľ čo karty Mastercard je možné vydať ako debetnú, kreditnú alebo predplatenú kartu.

Zákazníci používajú kartu Maestro na výber hotovosti z bankomatu alebo na platbu u predajcov, a niektoré karty Maestro umožňujú aj platby online. Po vykonaní platby sa transakcia zaznamená na prepojený účet a suma sa odpočíta zo zostatku.

Karty Maestro sú celosvetovo uznávané a ponúkajú pohodlný prístup k peniazom doma aj v zahraničí. Navyše, keďže debetné nákupy sa odpočítavajú priamo z vášho účtu, je ľahké sledovať, kde boli vaše peniaze minuté. 

Jednou nevýhodou je, že niektoré transakcie môžu byť spoplatnené, napríklad použitie nepobočkového bankomatu na výber hotovosti.

Aké typy platieb N26 podporuje?

Typy platieb sú skutočne rôznorodé a sú dostupné pre každý účet.

Mastercard

Každý spoplatnený bankový účet od N26 je dodávaný s debetnou kartou Mastercard vo výbere farieb.

Debetná karta Mastercard je akceptovaná na celom svete a ponúka nulové poplatky za zahraničné transakcie pri výdavkoch v zahraničí, bez prirážok alebo dodatočných poplatkov.

Vašu Mastercard kartu môžete využiť v obchodoch, online a v aplikáciách. Nielen to, míňať môžete ako miestni, nech ste kdekoľvek na svete a to všetko vďaka bezplatným výberom z bankomatu v akejkoľvek mene, ktorá je súčasťou vášho účtu N26 You and Metal.

Jednoducho použite praktický vyhľadávač bankomatov Mastercard vo svojej aplikácii a nájdite si najbližší pokladničný bod.

Apple Pay 

Vďaka Apple Pay môžete platiť kartou N26 cez Apple Pay aplikáciu v obchodoch, online a v aplikáciách. Spojte Apple Pay s vašou kartou v N26 aplikácii a na platobnej bráne vám stačí vybrať Apple Pay ako spôsob platby a potvrdiť pomocou Touch ID alebo Face ID.

Google Pay

Podobne ako Apple pay, Google Pay je rýchly a efektívny spôsob ako začať používať váš N26 účet, či už online alebo bezkontaktne v obchodoch. Jednoducho si prepojte N26 účet s Google Pay účtom.

Google Pay je k dispozícii iba v Rakúsku, Belgicku, Dánsku, Estónsku, Fínsku, Francúzsku, Nemecku, Grécku, Írsku, Taliansku, Lotyšsku, Litve, Holandsku, Nórsku, Poľsku, Portugalsku, Slovensku, Španielsku, Švajčiarsku a Švédsku.

Virtuálna karta

Okamžite po vytvorení účtu dostanete aj virtuálnu kartu. Ak ste si objednali fyzickú kartu, nemusíte čakať, kým vám karta dorazí poštou – virtuálnu kartu môžete začať používať hneď, ako bola vytvorená.

Virtuálne karty fungujú presne ako fyzické bankové karty – akurát sú uložené vo vašej digitálnej peňaženke v telefóne, nie vo vašej fyzickej peňaženke. Sú skvele zabezpečené a ponúkajú bezpečný a pohodlný spôsob platby online a v obchode.

Vaša virtuálna karta má svoje vlastné jedinečné číslo karty, dátum vypršania platnosti a kód CVC a je možno ju použiť na bezkontaktné platby v obchodoch alebo online. Jednoducho povedané, ak máte virtuálnu kartu, vaśu peňaženku môžete nechať v kľude doma. Výhoda virtuálnej karty je aj to, že vám umožní mať všetko pod väčšou kontrolou – svoju virtuálnu kartu môžete kedykoľvek okamžite zamknúť a odomknúť z telefónu a aj spravovať automatické platby a odbery. 

Použite vyhradenú virtuálnu kartu pre všetky svoje opakované odbery a jednoducho ju uzamknite bez straty prístupu k vašej hlavnej bankovej karte.

Wise

Posielanie peňazí do zahraničia pomocou účtu N26 je jednoduché a rýchle, bez žiadnych skrytých poplatkov. Vďaka partnerstvu medzi N26 aspoločnosťou Wise si môžete vybrať zo širokého výberu mien a uskutočňovať medzinárodné prevody za skutočný trhový výmenný kurz. Táto funkcia je priamo integrovaná do aplikácie N26, čiže stačí len pár ťuknutí. Viac sa o Wise a medzinárodných poplatkoch dozviete v tomto článku.

Okamžité platby a prevody peňazí 

Ak potrebujete zaplatiť alebo dostať zaplatené čo najskôr, môžete posielajte a prijímať okamžité bankové prevody 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

N26 taktiež ponúka službu MoneyBeam, ktorá umožňuje posielať peniaze vašim kontaktom – N26 používateľom – bezplatne a okamžite bez toho, aby ste museli zadávať ich bankové údaje.

Ak človek, ktorému chcete peniaze poslať ešte nie je používateľom N26, stačí si ho pridať do kontaktov uložením ich telefónneho čísla a e-mailu. Potom iba zadajte svoj potvrdzovací PIN a potvrďte push notifikáciu, ktorú dostanete, a platba je poslaná. 

Vyžiadanie peňazí je tiež jednoduché s MoneyBeam funkciou – vyberte kontakt zo zoznamu alebo ho pridajte zadaním telefónneho čísla a e-mailovej adresy. Následne zadajte sumu a poznámku.

Hneď ako váš kontakt potvrdí vašu požiadavku, dostanete sumu, o ktorú ste žiadali.

S Moneybeam budete môcť platiť a dostávajte zaplatené v priebehu niekoľkých sekúnd, nie dní ako s inými bankami. Okamžité bankové prevody fungujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni, takže vaše peniaze prídu okamžite na bankový účet v oblasti SEPA – aj keď druhá strana nemá N26 účet.

Poplatky v N26

Poplatky za vedenie účtov v N26

Poplatky sú pre mnoho ľudí rozhodujúcim faktorom. Predtým ako sa pozrieme na funkcie každého účtu, takto sú účty spoplatnené:

Osobné účty:

 • N26 Standard – 0 EUR / mesiac
 • N26 Smart – 4,90 EUR / mesiac
 • N26 You – 9,90 EUR / mesiac
 • N26 Metal – 16,90 EUR / mesiac

Business účty:

 • N26 Business Standard – 0 EUR / mesiac
 • N26 Business Smart – 4,90 EUR / mesiac
 • N26 Business You – 9,90 EUR / mesiac
 • N26 Business Metal – 16,90 EUR / mesiac

Poplatky za výber z bankomatu s N26

Slovensko a zvyšok Európy (okrem Nemecka a Rakúska)

N26 Standard a N26 Business: 3 bezplatné výbery z bankomatu mesačne v eurách. Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Pre výbery v iných menách ako euro platí výmenný kurz 1,7%.

N26 Smart a N26 Business Smart: 5 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách (bezplatné a neobmedzené výbery z bankomatu v Taliansku). Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Pre výbery v iných menách ako euro platí výmenný kurz 1,7 %.

N26 You a N26 Business You: 5 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách. Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Bezplatné výbery z bankomatu v iných menách ako euro.

N26 Metal a N26 Business Metal: 8 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách (bezplatné a neobmedzené výbery z bankomatu v Taliansku. Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Bezplatné výbery z bankomatu v iných menách ako euro.

CASH26: Ak ste taliansky, španielsky alebo grécky zákazník, môžete použiť aj CASH26.

Ak na výber hotovosti použijete kartu Maestro, vždy sa účtuje poplatok 2 € (dostupné iba v Nemecku, Rakúsku a Holandsku). Ak máte účet N26 Flex, každý výber stojí 2 €. 

Nemecko

N26 Standard a N26 Business: 3 až 5 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách (len v Nemecku dostanete 5 bezplatných výberov počas prvých troch mesiacov a potom dostanete 3 bezplatné výbery). Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Môžete tiež vyberať zadarmo pomocou CASH26. Pre výbery v iných menách ako euro platí výmenný kurz 1,7 %.

N26 Smart a N26 Business Smart: 5 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách. Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Môžete tiež vyberať zadarmo pomocou CASH26. Pre výbery v iných menách ako euro platí výmenný kurz 1,7 %.

N26 You a N26 Business You: 5 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách. Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Môžete tiež vyberať zadarmo pomocou CASH26. Bezplatné výbery z bankomatu v iných menách ako euro.

N26 Metal a N26 Business Metal: 8 bezplatných výberov z bankomatu mesačne v eurách. Za každý výber nad tento limit sa účtuje poplatok 2 €. Môžete tiež vyberať zadarmo pomocou CASH26: Mimo Nemecka získate v eurozóne neobmedzené bezplatné výbery z bankomatu v eurách.

Ak chcete aj naďalej využívať 5 bezplatných výberov z bankomatu mesačne a zostať používateľom primárneho účtu, musíte na svoj účet N26 dostávať pravidelný príjem vo výške aspoň 1 000 € počas dvoch po sebe nasledujúcich mesiacov. Tieto platby môžu byť 1 alebo viac z nasledujúcich:

 • Plat, dôchodok, študentský príspevok či štátne výhody.
 • Akýkoľvek iný typ pravidelnej platby.
 • Viacnásobné prichádzajúce transakcie, ktoré spolu dosahujú až 1 000 €.

Rakúsko

Bezplatné a neobmedzené výbery z bankomatu (vrátane CASH26).


Poplatky za nadmerný zostatok na účte

Na každý účet N26 (okrem N26 You, N26 Business You, N26 Metal a N26 Business Metal) otvorený 19. 10. 2020 alebo neskôr a presahujúci zostatok 50 000 € sa vzťahuje poplatok za vklad vo výške 0,5% ročne.

Poplatok za vklad sa vypočíta na základe sledovania zostatku na vašom účte na dennej báze, pre každý deň v mesiaci. Každý deň, keď váš zostatok prekročí hranicu 50 000 EUR, sa na prebytok zostatku na účte účtuje ročný poplatok 0,5%.

Poplatok bude účtovaný priamo z vášho účtu na začiatku každého mesiaca za predchádzajúcich 30 dní.

Ak zostatok na vašom účte môže presiahnuť vyššie uvedenú hranicu a nechcete znášať tento poplatok, existujú dva spôsoby, ako zabrániť účtovaniu:

 • Zmeňte si váš plán na vyšší plan, a teda na N26 You (nová karta), N26 Business You (nová karta), N26 Metal (nová karta) alebo N26 Business Metal (nová karta)
 • Ak ste nemeckých zákazník, môžete si otvorte sporiaci účet EasyFlex

Poplatky za prevod

Odosielanie: Odoslanie peňazí cez okamžitý bankový prevod je bezplatné pre všetkých (prémiových) zákazníkov N26 Smart, N26 Business Smart, N26 You, N26 Business You, N26 Metal a N26 Business Metal.

Pre zákazníkov N26 Standard a N26 Business Standard sa účtuje poplatok 0,99 €.

Prijímanie: Prijímanie bankových prevodov – tiež známych ako SEPA okamžité prevody – je pre všetkých zákazníkov N26 bezplatné.

MoneyBeam: Všetci zákazníci N26 môžu tiež použiť MoneyBeam na okamžitú platbu a platbu od svojich kontaktov v N26, bezplatne

Poplatky za medzinárodné transakcie s N26

Poplatky za bankomatové výbery v zahraničí sme popísali v horeuvedenej sekcii poplatky za výbery z bankomatu. Ako sú na tom iné poplatky?

Platba kartou: Na všetkých účtoch v N26 sú bezplatné platby kartou po celom svete, tak často, ako chcete, a bez poplatkov za zahraničné transakcie.

Medzinárodné bankové prevody: 

Výhodou N26 oproti iným bankám (napríklad slovenským), sú ich poplatky za medzinárodné prevody a skutočný výmenný kurz, ktorý ponúkajú.

Zaujímavosťou však je, že túto veľmi výhodnú službu ponúkajú vďaka ich spolupráci s Wise. A práve vďaka tejto integrácii N26 ponúka tie isté nízke poplatky, podmienky a bezpečnosť ako Wise.

Čiže zákazníci N26 majú sprístupnené v ich aplikácii rýchle medzinárodné prevody bez skrytých poplatkov v 38 menách a za skutočný výmenný kurz. 

Detailnejší pohľad na poplatky si môžete prečítať v recenzii o Wise.

V skratke, Wise (a teda N26) si účtuje za medzinárodné prevody dva poplatky – variabilný a fixný. V prípade posielania EUR na GBP účet, poplatky by boli:

 • Variabilný poplatok: 0,47%
 • Fixný poplatok: 0,46 EUR

Využite našu kalkulačku na presné vypočítanie poplatkov s Wise a N26:

Koľko skutočne stojí medzinárodný prevod peňazí?

Poplatky za objednanie novej karty

 • Štandardné dodanie
  • N26 Standard, Smart, You: 10 EUR
  • N26 Metal: 45 EUR
 • Expresné dodanie
  • N26 Standard, Smart, You: 30 EUR
  • N26 Metal: 65 EUR

Poplatky za zlyhané trvalé príkazy

Ak váš zostatok na účte nedokáže pokryť trvalý príkaz, vráti sa späť a bude vám účtovaný poplatok 3 EUR (Španielske IBANy majú poplatok 9 EUR). Ak máte záporný zostatok na účte, bude vám účtovaný úrok z prečerpania vo výške 8,9%.

Aby by ste sa tomuto poplatku v budúcnosti chceli vyhnúť, môžete si priamo v aplikácii (dostupnej v Nemecku a Rakúsku) okamžite skontrolovať, či máte nárok na prečerpanie.

Limity na účtoch N26

Denné limity sa vzťahujú na posledných 24 hodín (nie na kalendárny deň). Týždenné a mesačné limity sa vzťahujú na kalendárne týždne a kalendárne mesiace.

Limity v N26: Platby kartou v obchodoch a online

 • Denný limit: 5 000 EUR
 • Mesačný limit: 20 000 EUR
 • Bezkontaktné platby kartou (NFC) do 50€ nevyžadujú PIN karty. Pri sumách nad 5 € alebo kumulatívnych transakciách nad 150€ budete musieť zadať PIN svojej karty.

Limity v N26: Výbery z bankomatov

 • Denný limit 1 000 EUR platí pre: Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Island, Írsko, Taliansko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko , Švédsko a Švajčiarsko.
 • Denný limit 400 eur platí pre: Togo, Kongo, Benin, Pobrežie Slonoviny, Keňu, Kamerun, Nigériu, Senegal, Alžírsko, Stredoafrickú republiku, Gambiu, Ghanu, Rwandu, Tunisko a Ugandu.
 • Týždenný limit 2 500 eur platí pre všetky krajiny EÚ (okrem Francúzska).
 • Pre Francúzsko platí týždenný limit 1 050 eur

Limity v N26: Prevody

 • Denný limit pre MoneyBeams: 1 000 EUR za transakciu a 5 000 EUR každých 24 hodín
 • Prichádzajúce prevody SEPA: Bez obmedzenia
 • Odchádzajúce SEPA prevody: Bez obmedzenia
 • Prichádzajúce okamžité prevody SEPA: 100 000 EUR za prevod
 • Odchádzajúce SEPA okamžité prevody: 2 000 EUR za prevod


Ake funkcie ponúka N26?

Vaša Mastercard karta a čo s ňou dokážete

 • Osobné účty: Všetky účty majú tie isté funkcie (virtuálna, karta, bezkontaktné platby, mobilné platby), jediný rozdiel je, že N26 Standard nemá bezplatnú fyzickú kartu. Avšak tá sa dá dokúpiť
 • Business účty: Všetky účty majú tie isté funkcie (virtuálna, karta, bezkontaktné platby, mobilné platby), jediný rozdiel je, že N26 Business Standard nemá bezplatnú fyzickú kartu. Avšak tá sa dá dokúpiť


Váš účet a jeho limitácie

 • Osobné účty: 100% online banking, bezplatné platby do celého sveta a bezplatné výbery z bankomatov sú dostupné pre každý účet. Rozdiel je v počte bezplatných výberov v Eurozóne a mimo Eurozóny. Tieto poplatky sú vysvetlené v sekcii Poplatky.
 • Business účty: Tie isté pravidlá ako pre osobné účty.


Vaše cestovné poistenie

N26 ponúka:

 • Zdravotné poistenie (ste krytý až do výšky 1 000 000 EUR pre vás, vášho partnera a deti, vrátane dentálnych pohotovostí)
 • Cestovné poistenie v prípade zrušenia (až do výšky 10 000 € náhrada v prípade zrušenia alebo obmedzenia cesty, ak je daná cesta krytá)
 • Poistenie pre prípady spojené s COVID 19
 • Poistenie pre zmeškané lety (požiadajte o náhradu škody až do výšky 500 EUR za meškanie letu nad 4 hodiny)
 • Poistenie pre zmeškanú alebo stratenú batožinu (požiadajte o náhradu škody až do výšky 500 EUR za meškanie batožiny nad 12 hodín a až do výšky 2 000 EUR, ak sa stratí)

Všetky hore uvedené poistné produkty sú dostupné iba pre N26 You a Metal zákazníkov (osobné aj business účty).

Poistenie pre váš životný štýl:

N26 ponúka:

 • Poistenie na zdieľané vozidlá (pokrytie pre zdieľanie áut, elektrokolobežiek a elektrobicyklov za škody až do výšky 20 000 EUR)
 • Poistenie pre zimné športy
 • Poistenie na požičané autá (požičané autá v zahraničí sú kryté až do výšky 20,000 EUR)
 • Poistenie pre telefóny (za krádež a poškodenie mobilného telefónu ste krytí až do výšky 1 000 EUR, ak je udalosť oprávnená)

Všetky hore uvedené poistné produkty sú dostupné iba pre N26 You a Metal zákazníkov (osobné aj business účty).

Extra funkcie

N26 ponúka:

 • Funkcia Insights: ďalšou zo skvelých funkcií je funkcia Insights, ktorá má za úlohu kategorizovať vaše výdavky v reálnom čase. Vďaka tejto funkcii si môžete kontrolovať pravidelné výdavky, a sledovať náklady.
  • Funkcia Insights je dostupná pre každý účet
 • Funkcia Spaces: s touto funkciou získate ďalších 10 podúčtov s vlastným IBAN číslom, ktoré dokážu posielať a prijímať peniaze. Viacero účtov vám pomôže s usporiadaním svojich peňazí a úspor a aj s manažovaním vášho rozpočtu.
  • Funkcia Spaces je dostupná iba pre platené účty
 • Funkcia Shared Spaces: táto funkcia vám povolí zdieľať a manažovať váš podúčet s iným ľudmi, či už s rodinou, priateľmi alebo firemnými spoločníkmi
  • Funkcia Shared Spaces je dostupná iba pre platené účty
 • Funkcia Roundup: Roundup, čiže zaokrúhlenie, funguje tak, že vás N26 účet automaticky zaokrúhli ceny do najbližšieho eura, a rozdiel medzi skutočnou cenou a cenou čo ste platili vám odloží do vášho Spaces účtu. Táto funkcia je skvelá na sporenie bez toho, aby ste o tom aktívne premýšľali.
  • Funkcia Roundup je dostupná iba pre platené účty
 • Partnerské výhody: vychutnajte si prémiové partnerské ponuky a zľavy so svetovými značkami
  • Výhody sú dostupné iba pre platené účty
 • Unique Experiences, a teda špeciálne zážitky, sú prémiové partnerské produkty výhodnejšie ako partnerské výhody. Tieto výhody sú na mieru určené pre zákazníkov N26
  • Táto služba je dostupná iba pre účty You a Metal (osobné a business)


Podpora

Tím zákazníckej podpory N26 vám je vždy schopný pomôcť s čímkoľvek s čím si neviete rady, a to dokonca v niekoľkých jazykoch.

Môžete si pripraviť vaše dotazy v angličtine, francúzštine, nemčine, španielčine a taliančine.

V rámci podpory, N26 ponúka:

 • Chatbot (pre všetky účty)
 • Live chat podporu na stránke (pre všetky účty)
 • Telefonickú podporu (iba pre platené účty)
 • Vyhradenú telefonickú podporu (iba pre You a Metal účty)


Bezpečnosť

N26 ponúka:

 • Ochranu vkladov do 100 000 EUR
 • 3D Secure (3DS) technológia
 • Dvojfaktorová autentifikácia

Všetky tieto bezpečnostné funkcie sú dostupné pre všetky účty. Detailnejší pohľad na bezpečnosť bude v sekcii Bezpečnosť v N26.


Funkcia “Rozdeliť si účet” (Split the bill) 

S funkciou Split the Bill už nie je nutné žiadať o zvlášť účty pre všetkých ľudí pri stole. Jednoducho rozdeľte akúkoľvek platbu zaplatenú kartou N26 priamo v aplikácii N26. Táto funkcia vám umožňuje rozdeliť platby uskutočnené z účtu N26 s priateľmi alebo členmi rodiny, aj keď nie sú zákazníci N26. Zákazníci N26 dostanú žiadosť MoneyBeam, zatiaľ čo iní ľudia dostanú správu so sumou, ktorú dlžia s vašimi bankovými údajmi. Táto funkcia je dostupná pre všetky N26 účty. 

Funkcia “Rozpočet” (Budgeting)

Táto funkcia vám pomôže spravovať a ušetriť vaše peniaze. Máte možnosť si nastaviť denné limity výdavkov a tým pádom byť plne pod kontrolou nad vašimi financiami – koľko miniete a na čo miniete svoje peniaze.

Po druhé, vďaka push-notifikáciám z aplikácie N26 budete vždy vedieť, kam idú vaše peniaze. Push-notifikácie získate ihneď po všetkých transakciách, vrátane platieb kartou a mobilom, výberov z bankomatov, inkás a prevodov.

Budgeting vám umožní premýšľať dopredu, organizovať svoje plány a vopred vedieť, či budete mať dostatok peňazí na to, aby ste v nasledujúcich mesiacoch alebo rokoch robili to, čo sa vám páči. 

Funkcia “Pravidlá” (Rules)

Funkcia Rules je ďalší skvelý spôsob ako ušetriť. Táto funkcia vám umožňuje automaticky presúvať peniaze medzi hlavným účtom a vašimi podúčtami (Spaces).

Nastavenie pravidla je ako vytvorenie trvalého príkazu medzi vaším hlavným účtom N26 a podúčtami Spaces alebo medzi dvoma podúčtami. 

Na znázornenie ako Rules fungujú, zoberme si príklad zo stránky N26.

Povedzme, že máte vo zvyku minúť každý mesiac o niečo viac, ako máte v úmysle. Ako dôsledok, často nemáte dostatočné financie na nájom.

Pomocou pravidiel môžete nastaviť opakujúci sa prevod, ktorý automaticky presunie vaše peniaze za prenájom, keď dostanete výplatu na konci mesiaca z vášho hlavného účtu do jedného z vašich podúčtov.

Potom môžete vytvoriť ďalšie pravidlo, ktoré tieto peniaze automaticky presunie späť na váš hlavný účet včas, keď musíte zaplatiť nájomné.

Týmto spôsobom budete vždy vedieť, že zostávajúci zostatok na vašom hlavnom účte môžete bezpečne minúť.

Bezpečnosť v N26

N26 funguje s plnou európskou bankovou licenciou od roku 2016 a riadi sa rovnakými zákonmi a nariadeniami ako ktorákoľvek iná banka. Vaše peniaze sú v N26 chránené až do 100 000 EUR nemeckým systémom ochrany vkladov.

Ako bolo spomenuté v predošlej sekcii, N26 ponúka nasledovné bezpečnostné funkcie.

 • Ochranu vkladov do 100 000 EUR
 • 3D Secure (3DS) technológia
 • Dvojfaktorová autentifikácia

Čo ďalšie je nutné vedieť o bezpečnosti?

 • Diskrétny režim – vďaka tejto funkcii môžete rozmazať svoj zostatok na účte potiahnutím prsta – skvelé na používanie aplikácie N26 na verejnosti
 • Push notifikácie – majte prehľad o tom, čo sa deje s vašim účtom vďaka aktuálnym notifikáciám o všetkých prichádzajúcich a odchádzajúcich platbách
 • Kontrola nad účtom – upravte si limity výberu hotovosti a výdavkov a nastavte obmedzenia pre transakcie uskutočnené online alebo v zahraničí. Obnovte svoj PIN kdekoľvek na svete, 24 hodín denne, 7 dní v týždni z aplikácie N26 a uzamknite svoju kartu, aby ste zabránili neoprávnenému prístupu, ak ju založíte, a dokonca ju môžete znova odomknúť, ak ju nájdete.


Investičné produkty s N26

Jediný investičný produkt s N26 je momentálne EasyFlex Savings.

S EasyFlex Savings máte šancu získať denný úrok zo svojich úspor bez toho, aby ste svoje peniaze uzamkli.

To znamená, že môžete maximalizovať svoje peniaze atraktívnym denným úrokom od partnerskej banky ale stále mať prístup k svojim finančným prostriedkom vždy, keď potrebujete.

Výhody EasyFlex Savings sú:

 • Získajte denný úrok (0,21% p.a.) – vaše úroky sa vám vyplatia každé 3 mesiace
 • Rýchly prístup k peniazom: získajte rýchly prístup k svojim finančným prostriedkom už za 2 pracovné dni
 • Bez minimálnych lehôt vkladov
 • Bezplatná služba

Avšak je nutné spomenúť, že táto služba je dostupná iba pre ľudí s trvalým pobytom v Nemecku.


Kto si môže otvoriť účet v N26?

N26 ponúka účty v nasledujúcich krajinách:

 • Rakúsko
 • Belgicko
 • Dánsko
 • Estónsko
 • Fínsko
 • Francúzsko (nie je k dispozícii pre obyvateľov DOM/TOM)
 • Nemecko
 • Grécko
 • Island
 • Írsko
 • Taliansko
 • Lichtenštajnsko
 • Luxembursko
 • Holandsko
 • Nórsko
 • Poľsko
 • Portugalsko
 • Slovensko
 • Slovinsko
 • Španielsko
 • Švédsko
 • Švajčiarsko


Zaujímavosťou je, že v čase písania tejto recenzie, N26 krátkodobo prestali vytvárať nové zákaznícke účty kvôli nadpriemernému záujmu. Zdá sa že tento (dobrý) problém riešia tak, že postupne vo vlnách povoľujú rôznym krajinám otváranie účtov (napr. k 16.05.2022, bezplatné a platené osobné účty si môžu otvoriť zákazníci iba z Rakúska, Francúzska, Nemecka, Írska a Španielska).

Ako si otvoriť účet v N26?

Nutná identifikácia a doklady na otvorenie účtu

Ak ste z krajiny kde sa dá otvoriť účet a momentálne je otvorenie nových účtov povolené, budete musieť spĺňať nasledovné podmienky: 

 • máte minimálne 18 rokov
 • ste rezidentom podporovanej krajiny
 • vlastníte kompatibilný smartfón
 • máte správnu identifikáciu (spôsob, akým preukazujete svoj preukaz totožnosti, závisí od vašej národnosti, krajiny bydliska a typu preukazu totožnosti, ktorý používate. Pre zákazníkov na Slovensku je nutné preukázať platný cestovný pas alebo občiansky preukaz)
 • ešte nemáte N26 účet
 • ste schopný sa overiť v jednom z podporovaných jazykov: angličtina, nemčina, španielčina, taliančina alebo francúzština

Otvorenie účtu v N26 je nadpriemerne rýchle (iba 4 kroky za 8 minút)

N26 sa netaja tým, že otvorenie účtu je skutočne jednoduché a rýchle – v priemere iba 8 minút.

Otvoriť účet si môžete v 4 krokoch:

 1. Vyplnenie osobných údajov a potvrdenie e-mailovej adresy
 2. Stiahnutie mobilnej aplikácie
 3. Potvrdenie totožnosti
 4. Otvorenie online účtu (virtuálna Mastercard karta)


Ako nový zákazník si budete môcť váš účet hneď bezplatne dobiť bankovým prevodom , alebo si budete môcť vás účet prepojiť s Apple Pay alebo Google Pay pre okamžité používanie.

Ak preferujete fyzickú kartu, môžete si ju objednať za jednorázový poplatok (pri N26 Smart a vyšších účtoch, cena karty je zahrnutá v mesačnom poplatku. Bezplatný účet fyzickú kartu neponúka, avšak dá sa objednať za jednorázový poplatok vo výške 10 EUR).


Oplatí sa vám otvoriť si účet v N26? 

V tomto článku sme už opísali čo N26 robí a čo nie, dole sme si pre vás pripravili zhrnutie ich výhod a nevýhod.

Výhody

 • Bezpečnosť
 • Rôzne typy účtov, čiže si môžete vybrať presne to, čo vám vyhovuje
 • Veľké množstvo extra funkcií a produktov (napríklad poistenie, Spaces, zaokrúhlenie, a iné)
 • Integrácia s Wise a nízke medzinárodné poplatky
 • Nízke poplatky za prevody
 • Nízke poplatky za výbery z bankomatu
 • Veľký dôraz na manažovanie personálnych financií 

Nevýhody

 • Nedostatok investičných produktov
 • Žiadne produkty spojené s kryptomenami 
 • Účty iba v EUR
 • Poplatky za výbery z bankomatu
 • Niektorí zákazníci sa sťažujú na zlú zákaznícku podporu
 • Pomalšia zákaznícka podpora pre bezplatné účty
 • Pri účtoch N26 Smart a N26 Smart Business poplatok za zostatok na účte nad 50 000 EUR


Pre koho je N26 tá ideálna banka?

Neobanky sú stále relatívne nový koncept (vyslovene “nové banky”), ktorý začal rásť na popularite zhruba v rokoch 2013-2015. Napriek tomu že hlavne mladé a mladšie generácie obľubujú neobanky, staršie generácie stále preferujú osobný kontakt a služby ponúkané tradičnými bankami.

Neobanky sú čím ďalej tým viac populárne, a ak zvažujete otvorenie účtu v N26, tieto faktory s veľkou pravdepodobnosťou kladne závažia.

Preferujete online bankovníctvo

Ak ste spokojný s faktom, že všetok hlavný kontakt s vašou bankou bude iba cez váš smartfón a nepotrebujete sa s niekým stretnúť fyzicky, N26 bude tá správna voľba.

Investovanie nie je priorita

N26 ponúka mnoho funkcií, ale väčšina z nich je zameraných na manažovanie peňazí a úspory bez úrokov. Jediný investičný produkt je pre obyvateľov Nemecka a teda ak nemáte v pláne zhodnotiť peniaze ale skôr sa ubezpečiť že veľa neminiete, N26 bude tá správna voľba.

Plánujete mať na účte primárne EUR

Vďaka integrácii s Wise, N26 vám umožní medzinárodné prevody za skvelé poplatky. Avšak ak vám niekto pošle peniaze v mene inej ako EUR, tieto finančné prostriedky budú premenené na EUR. N26 momentálne neponúka účty v iných menách. Ale ak iné meny neplánujete držaťa ste spokojný s tým, že príležitostné zahraničné výdavky viete bez poplatkov uhradiť s N26 kartou, tento fakt vás neovplyvní.

Oceníte extra funkcie 

Vďaka rôznym iným funkciám a produktom, ako napríklad poisťovacím produktom, službe na rozdelenie účtu, alebo výhodám s partnerskými spoločnosťami, N26 vám umožní výrazne znížiť počet iných firiem – a teda komplexitu – s ktorými musíte tieto produkty riešiť. Všetko bude dostupné z vašej N26 aplikácie.

Ak vám tieto faktory vyhovujú, N26 je jednoznačne tá správna voľba. 

Na otvorenie bezplatného účtu do 8 minút, jednoducho nasledujte tieto kroky:

 1. Vstúpte na stránku N26 
 2. Vyplňte svoje osobné údaje a emailovú adresu
 3. Potvrďte svoju emailovú adresu
 4. Stiahnite si N26 aplikáciu
 5. Potvrdťe totožnosť 
 6. Otvorenie účtu


Dúfame že naša recenzia bola informatívna a pomohla vám s rozhodovaní, avšak vždy ten najlepší spôsob ako zistiť či sa vám N26 bude páčiť je, že jednoducho skúsite ich bezplatný účet! 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Autor:

David Kanika
David je spoluzakladateľ Fér Financie, v minulosti pracoval ako manažér v medzinárodnej brokerskej spoločnosti a taktiež dlhodobo spolupracoval na poradenskej báze s mnohými globálnymi fintech spoločnosťami.

Podobné témy

Obsah článku